Co podniknout

Výlety po okolí

Kuželov – 15 km
Historická památka – větrný mlýn holandského typu z r. 1842; je upraven též jako muzeum. Přístupný v neděli.

Blatnice pod Sv. Antonínkem – 17 km
Pokud se chcete pokochat krásou starých vinných sklepů, vinohradů a pokoštovat skvělá vína, zavítejte k nám do Blatnice pod Svatým Antonínkem

Veselí nad Moravou – 24 km
Venkovní koupaliště – Rozměry 50×25 a 25×16, Vybavení: skluzavky, skate park, dětský koutek s bazenkem. Batův kanál projíždky na lodičkách. Zámecký park. Horolezecká stěna, Hvězdárna.

Kunovice – 27 km
Letiště – vyhlídkové lety, seskok padákem. Letecké muzeum.

Strážnice – 32 km
Strážnické slavnosti, Zámek, Skanzen

Buchlovice – 39 km
Zámek ve stylu italské barokové vily. Okolo zámku barokový park se vzácnými dřevinami. Muzeum v zámku. Východisko do Chřibů  na hrad Buchlov, Velehrad a do údolí Smraďavky s lázněmi.

Buchlov – 45 km
Počátky hradu se datují do 1. poloviny 13. století. Byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost a správní středisko se soudní pravomocí a tzv. loveckým právem.

Milotice – 46 km
Renesanční zámek z druhé poloviny 16. století, přestavěn barokně. Malby v sále z roku 1725 od F. I. Ecksteina, sochařská výzdoba  J. K. Schlettera z první poloviny 18. Století. Bohaté sbírky a překrásné interiéry zámku jsou po rozsáhlých opravách přístupny  návštěvníkům.Zámek dnes slouží jako expozice moravské barokní plastiky s dílčí ukázkou barokního portrétu.

Mikulčice – 59 km
Kilometr od obce se nachází národní kulturní památka – zbytky velkomoravského hradiště byly tu odkryty základy zděných kostelů knížecího hradu, mohutného opevnění sídliště družiny a mnoho dalších unikátních nálezů. 2 km od obce je rezervace černých čápů a volavek popelavých.

Lednice – 82 km
Krásný zámek s parkem anglického stylu s cizími dřevinami. Francouzská zahrada s rosariem, stříhaný buxus a tis. Skleník s tropickým    rostlinstvem.  Lednické rybníky jako rezervace vodního ptactva a květeny.Myslivecké muzeum. Maurský minaret s 60 m věží a vyhlídkovým ochozem s mimořádně krásným rozhledem.

Turistika

SKI AREÁL "NOVÁ LHOTA" - 7 Km

SKI areál Nová Lhota se nachází v malebném prostředí Bílých Karpat, nad obcí Nová Lhota na Šibenickém vrchu (705 m n.m.). Sjezdovka je dlouhá 550 m s převýšením 85 m, vhodná pro začínající i zkušenější lyžaře.

SKI AREAL FILIPOV - 10 km

Ski Areál Filipov je vhodný jak pro začátečníky tak pro pokročilé lyžaře. Je ideální pro lyžařské kurzy, hodně je navštěvován také snowbordisty apod…Lyžování nabízíme na dvou sjezdovkách:1.) hlavní: délka 450-550 m s převýšením 85 m, uměle zasněžovaná-osvětlená 2.) dětská: délka 80 m s převýšením 8 m, uměle zasněžovaná. Výkonné osvětlení zajišťuje komfortní večerní lyžování.

NA VELKÉ JAVOŘINĚ

A tak jsme se dostali na nejvyšší místo Bílých Karpat, Velkou Javořinu – tradiční místo setkávání Čechů a Slováků. Protože se po rozpadu federace jedná o Slovenské území, doporučujeme mít sebou pas. Na vrcholu je postaven pomník panu Jaroslavu Vavrouškovi (bývalý ministr federální vlády, který tragicky zemřel). Od vysílače je vidět mimo jiné hrad Buchlov a při jasném počasí dokonce i vrcholky Beskyd a Tater. 500 m.pod Javorinským vysílačem je Holubyho chata s restaurací. V zimě vede na Javorinu upravená lyžařská stopa. Tip : za slunečného počasí si vezměte dalekohled.

Z VELKÉ JAVOŘINY KE KUŽELOVSKÉMU MLÝNU

Pro turisty,kteří mají v oblibě delší trasy doporučujeme pokračovat z Javoriny po turistické značce do Filipovského údolí a ke Kuželovskému větrnému mlýnu. Cestou uvidíte Dibrovův pomník postavený na počest partyzánům z druhé světové války, mysliveckou chatu „Megovku” s modlitebnou a sochou pany Marie , kam se chodila modlit hraběnka Megová a budete-li mít štěstí tak i některé z mnoha druhů zde žijící fauny. Kuželovský větrný mlýn stojí nad obcí Kuželov,která je vyhlášena ručním tkalcovstvím a halenkářstvím. Válcový zděný mlýn holandského typu byl v provozu od roku 1842 do roku 1940,v letech 1973-77 byl opraven a poté otevřen veřejnosti. Tato obdivovaná památka je dnes jedno z detašovaných pracovišť Brněnského technického muzea. Výše popsaná trasa je celodenní výlet a je možno ho absolvovat pěšky i na kole

Běžecké okruhy

Oblast Bílých Karpat vymezená obcemi Nová Lhota (CZ) na severu, Vrbovcemi na západě a městy Myjava a Stará Turá na jihovýchodě (SK) nabízí milovníkům bílé stopy následující tratě pro běžecké lyžování